Taisyklės

KOORDINATORIAI TAISYKLĖS NUOSTATAI  TĖVŲ SUTIKIMO FORMA

Lietuvos mokyklų futbolo žaidynių "GOLAS" taisyklės Paprastai

Golas - tai mažasis futbolas 7 prieš 7 (su vartininku). Žaidžiama mažesnėje aikštėje (trečdalis standartinės aikštės) ir su mažais vartais. Vienoje komandoje žaidžia merginos ir vaikinai. 2020 metų sezone žaidynėse dalyvauja trys amžiaus grupės:
U-13 (gimę 2007 m. ir jaunesni) U-15 (gimę 2005 m. ir jaunesni) ir U-17 (gimę 2003 m. ir jaunesni).

Taisyklės detaliai
I. Bendros taisyklės:

1. Žaidžiama tik su lauko futbolo kamuoliu (U13 amžiaus grupės komandos žaidžia su 4 dydžio kamuoliu, U15 ir U17 amžiaus grupės komandos žaidžia su 5 dydžio kamuoliu).
  2. Rekomenduojama žaisti ant 1/3 standartinės futbolo aikštės.
  3. Vartai - 2x5 arba 2x3 metrų.
  4. Komandą sudaro ne mažiau kaip 9 ir ne daugiau kaip 12 žaidėjų.
  5. Vienu metu aikštėje žaidžia 7 žaidėjai (6 aikštės žaidėjai ir vartininkas).
  6. Rungtynių metu, aikštėje, visada turi žaisti mažiausiai 2 berniukai ar 2 mergaitės. Neturint reikiamo skaičiaus kitos lyties atstovų, išimtis netaikoma, todėl komanda tęsia rungtynes mažumoje.
  7. Keitimai galimi bet kuriuo metu, o keitimų skaičius neribojamas. Keičiantis visų pirma žaidėjas turi išeiti iš aikštės, o tik tada įeiti kitas žaidėjas.
  8. Atliekant baudos smūgį ar išspiriant kamuolį iš užribio, varžovų žaidėjai turi atsitraukti nuo kamuolio nemažiau kaip 5 metrus.
  9. Pradedant žaidimą iš naujo (t.y. po įvarčio ar kėlinių pradžioje) iš aikštės vidurio galima smūgiuoti į vartus.
  10. Kamuolys iš šoninio užribio įžaidžiamas tik koja.
  11. Kamuoliui išriedėjus už galinės aikštės linijos vartininkas įžaidžia kamuolį tik ranka.
  12. Pradedant žaidimą iš naujo (t.y. po įvarčio ar kėlinių pradžioje) iš aikštės vidurio galima smūgiuoti į vartus:
    1. Kamuolys, atsidūręs vartuose jį prilietus bent vienam bet kurios komandos žaidėjui, užskaitomas įvarčiu.
    2. Kamuoliui atsidūrus vartuose prieš tai niekam jo nelietus, įvartis neįskaitomas, o kamuolys įžaidžiamas nuo vartų.
  13. Išspiriant kamuolį iš užribio ir:
    1. Kamuoliui atsidūrus vartuose jį prilietus bent vienam bet kurios komandos žaidėjui, užskaitomas įvartis.
    2. Kamuoliui atsidūrus vartuose prieš tai niekam jo nelietus, įvartis nėra užskaitomas ir kamuolys įžaidžiamas nuo vartų.
  14. Nėra nuošalės taisyklės.

II. LAIKO SKAIČIAVIMAS:

1. Žaidžiami 2 kėliniai po 12 min. Pertrauka tarp kėlinių, ne ilgesnė nei 3 min.

III. NUOBAUDOS:

1. Žaidėjas, pažeidęs taisykles ir gavęs raudoną kortelę, yra šalinamas iš aikštės be teisės į ją sugrįžti. Komanda iki rungtynių pabaigos žaidžia mažumoje.
  2. Griežtai draudžiama rungtynių metu vartoti necenzūrinius žodžius ar kitaip įžeidinėti rungtynių dalyvius. Tai darantis asmuo – griežtai įspėjamas. Pasikartojus – šalinamas iš aikštės, o išskirtiniais atvejais ir iš rungtynių vietos.
  3. Kitos drausminės nuobaudos gali būti skiriamos žaidynių organizatorių sprendimais.

IV. BAUDINIŲ SERIJA:

1. Baudiniai smūgiuojami nuo 9 m. žymos (jei vartai 2x5 m.) arba nuo 7 m. žymos (jei vartai 2x3 m.).
  2. Prieš baudinių seriją komanda atrenka 7 žaidėjus, kurie atliks baudinius.
  3. Baudinių serijos metu kiekviena komanda smūgiuoja po 3 baudinius. Jei po šios serijos rezultatas lygus, toliau komandos smūgiuoja po vieną baudinį, kol išaiškinama komanda nugalėtoja. Baudinius mušti gali tik tie patys atrinkti 7 žaidėjai ta pačia eilės tvarka, kaip ir pradėjo baudinių seriją.
  4. Baudinių serijoje vartininką gali betkuriuo metu keisti betkuris kitas žaidėjas iš 7 atrinktų mušti baudinius.

V. KITA

1. Savivaldybių etape rungtynėms teisėjauja pedagogai arba vyresnių klasių moksleiviai (moksleiviai turi būti vyresni, nei žaidžiantys rungtynėse). Rungtynėms gali teisėjauti abiejų mokyklų pedagogai. Pagal tarpusavio susitarimą rungtynėms gali teisėjauti ir priimančios įstaigos pedagogai arba vyresnieji mokiniai.
  2. Rungtynių metu, esant rezultatui, kuomet skirtumas tarp komandų 4 įvarčiai, pralaiminčiųjų komanda gali į aikštę išleisti papildomai vieną naują žaidėją. Jei esant papildomam naujam žaidėjui rezultatas sumažėja iki 3 įvarčių skirtumo, jis turi palikti aikštę.